Witaj!

Tanie ubezpieczenie OC, gdzie?
#1
Obecnie koszt składki za OC dla młodego kierowcy jest kolosalny, czy możecie podpowiedzieć gdzie i jak znaleźć choć trochę tańszą składkę?
 Odpowiedz
#2
Sa różnego rodzaju porównywarki jak np Rankomat. Można tam sprawdzic co Ci pokaże i w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym będziesz mieć najlepszą ofertę. Możesz też ubezpieczyc samochód na współwłaściciela. Opcji jest kilka.
 Odpowiedz
#3
A możesz powiedzieć o co chodzi z tym ubezpieczeniem na współwłaściciela? Bo z ciekawości sprawdziłam oferty na Rankomacie i składka nie jest wysoka, ale może można ją jeszcze obniżyć?
 Odpowiedz
#4
Młody kierowca nie ma zniżek i może do dowodu rejestracyjnego wpisać np. ojca który jest kierowcła kilkanaście lat i ma 60 % zniżki na składkę. Dzięki temu jego składka będzie o te procenty niższa niż by wykupił ubezpieczenie na siebie bez zniżek. Możesz sobie to w Rankomacie sprawdzić ustawiając zniżkę np. 60 %.
 Odpowiedz
#5
No faktycznie kwota składki jest nizsza. Ale jak tego współwłaściciela wpisać? Czy gdzieś trzeba się udać?
 Odpowiedz
#6
Musisz wpisac go do dowodu rejestracyjnego. Więc musisz udać się po wniosek do Wydziału Komunikacji. Tam jak pójdziesz to Ci wszystko powiedzą. Tez jak będziesz szukać oferty na https://rankomat.pl/ czy innej to sprawdź ile Twój współwłaściciel ma zniżki. Jak 60 % to wiem, ze są ubezpieczyciele co nawet dają aż 70 % za beszkodową jazdę. I masz jeszcze taniej.
 Odpowiedz
#7
A to nie wiedziałam nawet, że może być aż 70 %. Ale czy za dopisanie współwłaściciele, to będzie moja mama coś płace? jakie są koszty związane z takim czymś, bo żeby się nie okazało, że po uiszczeniu opłat wyjdzie drożej niż składka za ubezpieczenie na mnie bez kombinowania.
 Odpowiedz


Skocz do: