Witaj!

Tanie ubezpieczenie OC, gdzie?
Obecnie koszt składki za OC dla młodego kierowcy jest kolosalny, czy możecie podpowiedzieć gdzie i jak znaleźć choć trochę tańszą składkę?
 Odpowiedz
Sa różnego rodzaju porównywarki jak np Rankomat. Można tam sprawdzic co Ci pokaże i w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym będziesz mieć najlepszą ofertę. Możesz też ubezpieczyc samochód na współwłaściciela. Opcji jest kilka.
 Odpowiedz
A możesz powiedzieć o co chodzi z tym ubezpieczeniem na współwłaściciela? Bo z ciekawości sprawdziłam oferty na Rankomacie i składka nie jest wysoka, ale może można ją jeszcze obniżyć?
 Odpowiedz
Młody kierowca nie ma zniżek i może do dowodu rejestracyjnego wpisać np. ojca który jest kierowcła kilkanaście lat i ma 60 % zniżki na składkę. Dzięki temu jego składka będzie o te procenty niższa niż by wykupił ubezpieczenie na siebie bez zniżek. Możesz sobie to w Rankomacie sprawdzić ustawiając zniżkę np. 60 %.
 Odpowiedz
No faktycznie kwota składki jest nizsza. Ale jak tego współwłaściciela wpisać? Czy gdzieś trzeba się udać?
 Odpowiedz
Musisz wpisac go do dowodu rejestracyjnego. Więc musisz udać się po wniosek do Wydziału Komunikacji. Tam jak pójdziesz to Ci wszystko powiedzą. Tez jak będziesz szukać oferty na https://rankomat.pl/ czy innej to sprawdź ile Twój współwłaściciel ma zniżki. Jak 60 % to wiem, ze są ubezpieczyciele co nawet dają aż 70 % za beszkodową jazdę. I masz jeszcze taniej.
 Odpowiedz
A to nie wiedziałam nawet, że może być aż 70 %. Ale czy za dopisanie współwłaściciele, to będzie moja mama coś płace? jakie są koszty związane z takim czymś, bo żeby się nie okazało, że po uiszczeniu opłat wyjdzie drożej niż składka za ubezpieczenie na mnie bez kombinowania.
 Odpowiedz

Skocz do: