Zaznacz stronę

Rynek wypożyczalni samochodów z roku na rok się rozwija. Jest to spowodowane tym, że coraz więcej osób jest chętnych na korzystanie z ich usług. Z tego rozwiązania korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy wypożyczeniu samochodu w dużym mieście?

Co wpływa na cenę wypożyczenia samochodu?

Wysokość opłaty uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj auta, które chcemy wypożyczyć. Wybór jest bardzo szeroki, bo oferta wypożyczalni obejmuje zarówno hatchbacki, kombi, SUV-y, jak i samochody sportowe lub przeznaczone do przewozu większej liczby osób. Na koszt wypożyczenia wpływa również termin rezerwacji oraz na jaki okres będziemy potrzebować auto. Im jest on dłuższy, tym cena w przeliczeniu na dzień spada.

Ważny jest również tak zwany limit kilometrów. Za auta bez tego limitu zapłacimy więcej, niż w przypadku samochodu z limitem 150 km. Na koszt wypożyczenia może również wpływać wiek kierowcy. Dla osób, które dopiero niedawno odebrały prawo jazdy cena jest wyższa, niż dla bardziej doświadczonych kierowców.

Jak kształtują się ceny wypożyczenia samochodu w dużych miastach?

Specjalnie dla Was porównaliśmy cenę w trzech miastach: Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Żeby było ono miarodajne przyjęliśmy następujące kryteria: chcemy wypożyczyć 4-osobowe auto z Segmentu C na 1 dzień bez limitu kilometrów – chcemy, żeby auto czekało na nas przy dworcu kolejowym.

Porównaliśmy ceny w jeden z wypożyczalni i… niespodzianka. W każdym mieście cena jest dokładnie taka sama i wynosi 264 zł brutto. Składa się na nią opłata za wynajem auta 104 zł, opłata za podstawienie auta 80 zł i opłata za odebranie auta 80 zł.

Jak wypożyczyć samochód?

W pierwszej kolejności musimy wybrać wypożyczalnię. Najprościej przez internet po wpisaniu hasła np. wypożyczalnia samochodów toruń wybrać dogodną ofertę. Następnie trzeba określić przedział czasowy, w jakim chcemy wypożyczyć auto. Musimy podać dokładny dzień i określić godzinę. Trzeba też podać miejsce odbioru i zwrotu. Następnie wybieramy jeden z dostępnych samochodów, w zależności od naszych wymagań. Na sam koniec musimy podać swoje dane osobowe, a następnie potwierdzić i opłacić rezerwację. Do wypożyczenia samochodu potrzebne nam będą następujące dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy oraz… karta kredytowa.