Zaznacz stronę

W ostatnim czasie malowanie proszkowe cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia na czym ta metoda tak naprawdę polega. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Czym tak naprawdę jest malowanie proszkowe?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że malowanie proszkowe Rzeszów zawsze przebiega na sucho. W technice tej nie korzysta się z dobrodziejstwa płynnych farb, które na szeroką skalę wykorzystywane są w tradycyjnych metodach malowania na mokro. W malowaniu proszkowym wykorzystywane są z kolei barwne proszki, dzięki którym można tworzyć wysokiej jakości powłoki malarskie na różnorodnych elementach metalowych. Specjalna farba w proszku poddawana jest elektryzowaniu, dzięki czemu poszczególne drobinki pyłu mogą automatycznie przylegać do metalowych powierzchni.

Dlaczego warto skorzystać z malowania proszkowego?

Nadmiar farby proszkowej, który nie jest w stanie samodzielnie utrzymać się na malowanych powierzchniach, można ponownie wykorzystać. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że metoda ta jest bardzo ekonomiczna. Do największych zalet należy zaliczyć również to, że uzyskane powłoki są jednolite i idealnie równomierne, dlatego też malowanie proszkowe Rzeszów wykorzystywane jest na szeroką skalę głównie w branży motoryzacyjnej. Podczas tradycyjnego malowania mogą powstawać niewielkie zacieki, które nie prezentują się zbyt okazale. Farba proszkowe jest także doskonałą warstwą antykorozyjną, która charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć, rdzę i chemię.

Renowacja felg

Przed malowaniem proszkowym warto postawić najpierw na dokładne piaskowanie felg Rzeszów, które oferuje firma Zam-Pol. Dzięki piaskowaniu można bardzo dokładnie oczyścić powierzchnie, które w niedalekiej przyszłości przeznaczone zostaną do dalszej obróbki. Nowoczesne felgi mogą posiadać naprawdę skomplikowane i oryginalne kształty, dlatego też bez pomocy piaskowania bardzo trudno będzie uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Pamiętać należy o tym, że tylko na dokładnie oczyszczonych powierzchniach można uzyskać trwałe powłoki lakiernicze.